آموزش دوخت کاور مبل

در این پست قصد داریم دوختی را به شما آموزش دهیم که راحت و کاربردی است.

شما می توانید با دوخت کاور های متنوع برای مبلمان خود دیگر نیاز به خرید مبل جدید نداشته باشید.

گام اول

برای دوخت کاور هر نوع مبلی ابتدا باید اندازه های دقیق مبل را گرفت یعنی همه قسمت های مبل که شامل نشیمنگاه، پشت و جلوی مبل، تکیه گاه، پایین مبل، دسته های مبل و… است که بهتر است در زمان اندازه گیری به قسمت های مختلف مبل (عرض، طول و ارتفاع) توجه داشته باشید.

گام دوم

طراحی الگو با در نظر گرفتن مدل مبل و مدل کاور است که بهتر است اندازه های خود را در حدود دو الی سه سانتی متر بیشتر از انداز های کرفته شده در نظر بگیرید چون قسمتی برای دوخت داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم الگوی خود را رو کاغذ بکشید و سپس الگوی خود را روی پارچه پیاده سازی کنید.

حال پس از برش پارچه تکه های الگوی خود را با کوک درشت به هم متصل کنید تا بتوانید آن را روی مبل خود تست کنید و بعد اقدام به دوخت کاور مبل خود با چرخ خیاطی کنید.

شما می توانید در کاور خود از زیپ و دکمه استفاده کنید تا در صورت نیاز کاور را از مبل خود در آورده و آن را بشورید.

قبل اینکه کاور خود را روی مبل بگذارید حتما آن را خوب اتو کنید که موقع استفاده جلوه زیباتری به مبل شما می دهد .

یک راه دیگر در دوخت کاور مبل که در حال حاضر پر طرفدار است و دوخت راحت تری نسبت به بقیه کاور ها دارد که آن دوخت سر تا سری است و زیبایی خاصی به مبل شما می در این روش اندازه ها به صورت کلی گرفته می شود و اجزا کاور کاملا متصل به یکدیگر می باشد.

در پایان لازم است این نکته را تاکید کنیم که کشیدن الگوی کاور و دوخت آن با توجه به مدل مبلمان کاملا متفاوت است و شما می توانید از انواع کاور ژلاتینی یا پارچه ایی و در مدل های پیراهنی و ساده استفاده نمایید.